ליווי הריון ולידה – דולה בצפון

במשך אלפי שנים, נשים ילדו כשהן מוקפות בתמיכה ובסביבה נשית. נשים אשר ליוו, תמכו, חיבקו ונכחו בלידה, אפילו כילדות ונערות, ראו לאורך חייהן נשים אחרות יולדות, עטופות בביטחון, חוכמה נשית ואהבה. נכון להיום, ההוויה של השבט הנשי, הלכה, השתנתה, והתרחקה לה. התחושה של חוויה מוכרת וקרובה, הפכה לחוויה רפואית, רחוקה מחיק נשים עוטף, מהמוכר והבטוח, ואנחנו זקוקות לתיקון.

ליווי של דולה במהלך ההריון והלידה, יאפשר לך ולבן זוגך להגיע ללידה יד ביד עם אשת צוות משלכם, אשת מקצוע, שאתם מכירים אותה, בחרתם בה וסומכים עליה. אשת ברית שמכירה אותך ואת מתחברת אליה, מכירה את ההריון שלך עמוקות, יודעת להקשיב לליבך, מכירה את החוזקות ואת הפחדים שלכם, נוכחת, נוגעת, מזכירה לך את העוצמות שלך.

למה הליווי מתחיל עוד במהלך ההריון?

תקופת ההריון והלידה הינן תקופות עוצמתיות מאוד בחיינו, כאילו שנועדנו לכך מצד אחד, ומצד שני החברה, הסביבה ולרוב החיים עצמם… מחייבות אותנו "להמשיך כרגיל" לעבוד, לתקתק וכו', הרי כל הנשים סביבנו כבר הרו וילדו…

ומה איתך?

אני מאמינה עמוקות שבמהלך ההריון אנחנו זקוקות למרחב תומך וקשוב, לתת מקום למה שעולה, לדייק ולהאמין, לשאול שאלות הקשורות לגוף ולנפש, להתחיל תהליך של פרידה של מי שהיינו ולהתכונן לקראת האמא החדשה שנהיה. לעבד את הלידה בה נולדנו, או את הלידות הקודמות בהן ילדנו, להבין מה החוזקות שלנו ושל מי שילווה אותנו בלידה, ולדייק את הרצונות שלך לקראת הלידה הקרבה. 

ממחקרים עולה כי בלידות בהן נשים שילדו בליווי של דולה:

  • הלידות היו קצרות יותר בממוצע
  • נשים השתמשו בפחות משככי כאבים תרופתיים.
  • נשים חוו (באופן ממוצע) לידות פשוטות יותר ועם פחות צורך בהתערבויות רפואיות למינהן
  • פחת הסיכוי לניתוח קיסרי בפרט והצורך בהתערבות רפואית בכלל
  • נשים חשו ביטחון ורווחה נפשית, האמינו שהתמודדו כהלכה עם תהליך הלידה וחשבו שלצירים הייתה השפעה מעצימה על רגשותיהן כנשים.
  • לאחר הלידה היו מחוברות יותר לתינוקותיהן, החיבור הראשוני וההנקה היו מוצלחים יותר.

היכרות עם דולה בצפון 

המפגש הראשון שלנו הינו מפגש היכרות, ממש כמו דייט, בו נכיר, אספר לכם עלי, על אופן עבודתי ועל התהליך שנעבור יחד. נדבר עליך, עליכם, על מהלך ההריון ועל מצב בריאותך, מי אתם? למה אתם מחפשים דולה?  איזו תמיכה אתם צריכים?

נדבר על מה קורה בהמשך התהליך שלנו ביחד, מהם הכלים שלי לליווי בלידה, מה כולל הליווי, מתי אני מגיעה ועד מתי אני נשארת, מה קורה אחרי הלידה, אפשרויות התשלום ועוד.

המפגש הזה חשוב מאוד כי הוא נועד כדי שנכיר ונבדוק האם יש כימיה ורצון הדדי להמשך הדרך המשותפת. לאחר מפגש זה תחליטו אם אתם מעוניינים שאלווה אתכם במהלך ההריון ובלידה.

ואז, מהרגע שהודעתם לי שבחרתם בי ללוות אתכם – אני זמינה עבורכם לכל דבר, לשאלות, התייעצויות, מחשבות על בדיקות, על תחושות, על כאבים כאלה ואחרים, ועל כל מה שעולה…

מפגשים במהלך ההריון

כחלק מתהליך הליווי, אנחנו נערוך מספר מפגשים במהלך ההריון שלך. נחליט יחד מה התדירות לפי הצורך שיורגש ויעלה, חלק מהמפגשים נקיים יחד עם בת/בן הזוג שלך וחלק רק איתך.

במפגשים אלה נאפשר מקום לגוף ולנפש. נחדד ונרענן נושאים על פי בקשתכם, כלים פרקטיים ולימוד העבודה שלנו כצוות לקראת הלידה – יולדת, מלווה ודולה. נדבר על שלבי הלידה, על מה מצופה מכל אחד מאיתנו. נשוחח על תוכנית הלידה ועל ההעדפות ללידה שלכם, ואפילו על ההורות החדשה שבדרך.

בפן הרגשי, ניתן מקום  לציפיות, לרצונות, לפחדים לחששות ולכל מה שעולה סביב הלידה וההורות, נלמד דרכים להתמודד עם כל המערבולות האלה כדי לקבל את שלב החיים החדש בקלות, באהבה ובשמחה ונעמיק את ההיכרות ביננו.

כמו כן נלמד יחד מה הם הסימנים מבשרי הלידה (וגם מה הם הסימנים ששווים התייחסות אחרת), מתי ואיך קוראים לי לבוא, ונעבור יחד על כלים מעולם ההיפנוברת'ינג.  

המטרה שלי במפגשים האלו היא שניצור ביננו קרבה ושותפות לדרך, שנוכל ליצור סביבך בועה בטוחה אשר תוכלי להביא איתך ללידה, כדי ללדת בביטחון, שמחה, רוגע ולקבל את תינוקך בשמחה ובאהבה. נעבוד יחד כך שתוכלי להגיע ללידה מוכנה יותר, רגועה יותר, ובעלת ידע וביטחון ללקיחת החלטות.

ביום הלידה

לקראת הלידה נהיה בקשר טלפוני רציף, נתעדכן, אכווין אתכם ונתבונן יחד על התקדמות הלידה. אוכל לענות על שאלות כגון מתי לעבור לבית יולדות? האם לקרוא למיילדת שלכם?

אני אצטרף אליכם, בכל מקום בו תחליטו ללדת ובשלב שירגיש לנו נכון, ואשאר אתכם לאורך הלידה כולה, לא משנה כמה זמן תארך. אשאר לצידך גם כדי לסייע לך בחיבור הראשון עם תינוקך, במגע עור לעור המופלא, בהנקה הראשונה, או בכל בחירה אחרת ונוספת שלך.    

אילו כלים אני מביאה איתי ללידה?

אני מביאה איתי ללידה אמונה בך ובתהליך הטבעי של הגוף, רוגע והרבה ניסיון וידע.

אני אתכם בשביל לאפשר לכם תחושת ביטחון ומוגנות, כך שתוכלי ללדת באמונה, ברוגע ובשמחה, כך שתוכלו לבחור את הבחירות הנכונות עבורכם במהלך הלידה ולקבל ברוגע ובאהבה את התפניות ואת הרצונות של התינוקי שלך. אני כאן בשביל להנחות את שותפ.תך ללידה לתמיכה שתרצי ממנו.ה בזמן אמת.

במהלך הלידה אני משתמשת בכלים מעולם ההיפנוברת'ינג, הרפיה ודמיון מודרך, אשר יאפשרו נוחות, רוגע, ותמיכה מקסימלית בתהליך של הגוף ובתינוק שלך.

אשתמש גם בכלים מעולם הרפלקסולוגיה, שיאצו, הומאופתיה, ארומתרפיה (שמנים אתריים) וצמחי מרפא, בהם הוכשרתי במהלך לימודי. כמו כן, אמליץ על תנוחות, תנועות, נשימות ומגע.

אחרי הלידה

כמה ימים לאחר הלידה נקיים אצלך מפגש שיערך כשעתיים. נפגש, נדבר על השגרה החדשה, על הלילות והימים, על הלידה שהייתה, ניתן מקום למה שעולה ולמה שעלה, זמן התבוננות וגם סיכום של התהליך שעברנו יחד.

בזמן לידה החיבור נהיה אינסופי. אשמח להישאר איתך בקשר, לשמוע מכם, לייעץ בצמתים השונים, לשמוע לשלומכם ולהישאר קרובה.

עלות הליווי: 3000 שח