אני מיקה, דולה בצפון, נעים להכיר!

שמי מיקה אני בת זוגתו של ניר, אימא לדקל, ללוטם ולשחר.
אנחנו גרים בקיבוץ קטן בגליל המערבי. אני אוהבת טבע, מוזיקה ומפגשים אנושיים.
אני גם דולה, מלווה נשים בהריון ובלידה ומדריכת הכנה ללידה בצפון, בשיטת פשוטת ללדת, היפנוברת'ינג ויחד עם שותפתי סמדר הקמנו יחד את ללדת כמו שאת – מרכז הכנה ללידה בגליל, ובגלל זה אתן ודאי כאן 🙂 

בעצמי ילדתי את בניי בלידות שונות לחלוטין, אשר בכל אחת מהן הגוף והנפש התארגנו מחדש, יצרו שפה משותפת, התפרקו ונולדו שוב יחד עם אמהות חדשה, אישה חדשה ותינוק חדש.
אני מאמינה שלידה היא חוויה מעצימה, מקודשת, מלאת קסם ואהבה, שגוף האישה יודע ללדת, ולכל אישה יש את הזכות לבחור את הלידה שהיא הייתה רוצה לעצמה.

אני גם מאמינה שלכל אישה מגיעה תמיכה בחוויה הזו, תמיכה גופנית, נפשית, ורגשית. נוכחות של אישה נוספת ומשמעותית עבורה, שתהיה שם בשבילה.
אני כאן כי זו זכות גדולה עבורי לקחת חלק בתהליך המופלא של ההריון והלידה, להפגיש כל אישה וכל זוג עם העוצמות שבהם, ולחלוק עם כמה שיותר זוגות את הידע הנחוץ להם ללידה מעצימה, שמחה ובריאה.

ואם את רוצה להכיר אותי עוד קצת…

השם הארוך שלי (כמו שהילדים שלי אומרים) הוא מיּּּכּאלה, אני ילידת 83', נולדתי בארגנטינה, התגלגלתי למקסיקו ומזה כ 15 שנים אני בארץ. כן, אני דוברת ספרדית (מה לא שומעים?).

למדתי, ועבדתי, ועסקתי כל חיי בחינוך. למדתי קידום נוער, טיפלתי בבני ובנות נוער, הדרכתי טיולים, הסתובבתי בלילות בשכונות חשוכות, רבתי עם מערכות, מורות, הורים, מנהלות. ודי לי.

הריתי, ילדתי (בבית החולים, עם דולה באופן לא מתוכנן, אבל זה לסיפור אחר), והבנתי שמשהו צריך להשתנות. בעקבות הלידה שלי, השיחות המעולות על פיפי-קקי שהתחלתי לנהל עם חברות, והצורך והצמאון בתיקון עולם ובשינוי – החלטתי להתחיל לימודי דולאות… אפילו שמעולם לא חשבתי שאני מסוגלת להיות משהו אחר חוץ מאשת טיפול וחינוך (ואולי בעצם אני עדיין…)

כשנהייתי אמא סדרי העולם השתנו לי, האימהות הפגישה אותי עם אתגרים חדשים, עם מהות חדשה, שיעורים על עוצמה, בחירות ואהבה… ואז הבנתי, שעליי להתרכז באור, בטוב, שעליי לקחת חלק בהתאהבות הראשונית ובמוכנות אליה, באהבה טוטאלית, ללא שיפוטיות, שכל אחת ואחד מאיתנו זקוק.ה לתמיכה והתינוקות הרכים זקוקים להקשבה נקייה בעודם בבטן אימם. ופתאום חברה יקרה אמרה לי: "למה לא הבאתי אותך איתי ללידה, בלידה הבאה בטוח את באה איתי"

ככה הבנתי מעמקי נשמתי שאני נקראת למשימה של תיקון, שעליי להעצים, לשתול אמונה וכוח במשפחות הטריות והמתחדשות. עלה בי צורך עמוק לקחת אותן יד ביד לקראת מסלול החיים החדשים.

נרשמתי לקורס דולות ומשם המשכתי באופן טבעי לקורס מדריכות הכנה ללידה. ואז נפתח המחזור הראשון  לקורס מדריכות הכנה ללידה בשיטת היפנוברת'ינג בישראל שכל כך חיכיתי לו שסחף אותי בכל העוצמה, והנה עוד התמקצעות, וריבוזו, ואיזה כיף, ועוד הכשרה ו… שוב ילדתי, הפעם בבית, וכמובן שדולתי הייתה לצידי. ואז שוב קורסים, ולידות (הפעם לא שלי…) ומעברים ובתוך כל זאת…

הנה אני, בתחושה ענקית של הגשמת חלום, של שליחות לתמיכה בחיבור הראשוני שבין ההורים לתינוקות הרכים שלהם, עוד מהבטן, בעשייה של אהבה, מתרגשת כל פעם מחדש לפגוש הורים לקראת לידתם, לקראת המפגש הראשון והעוצמתי עם הנשמות החדשות שעוד רגע יגיחו לעולם, כשהם מלאי אהבה אמונה תמימות וביטחון.

הדברים אשר למדתי לאורך השנים

  • מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת – המכון הבינלאומי להיפנוברת'ינג (2016)
  • הכשרת תומכות בשיטת פשוט ללדת – המכון הבינלאומי להיפנוברת'ינג (2015)
  • קורס מדריכות הכנה ללידה, מכללת ללדת, (2015 – 2016)
  • קורס דולות, מכללת ללדת (2015 – 2016)
  • BA בטיפול בנוער בסיכון (מכללת בית ברל 2008-2012)
  •  B ed ידיעת הארץ ולימודי ארץ ישראל (מכללת בית ברל 2008-2012)

הכשרות נוספות:

  • סדנת יסודות בספינינג בייביז, 
  • התשובה האנטומית, מניעה וטיפול בסיבוכי לידה.
  • סדנת ריבוזו לנשות מקצוע