סגירת עצמות בצפון

על טקס סגירה ועיטוף עצמות בצפון

זהו טקס מעבר נשי, מקורו בתרבות המקסיקנית ונועד לנשים אחרי לידה וגם בכל הצמתים הנשיים שבחיים. (הטקס מתאים לנשים בין 6 שבועות לאחר הלידה ועד לכל החיים)
במהלך ההריון ובלידה גוף האישה גדל ומתרחב ואיתו גם הנפש. דבר זה מאפשר גדילה, התפתחות, תפקודים חדשים וכמובן את הלידה של התינוק שלנו.
החל מ-6 שבועות לאחר הלידה, הגוף והנפש של האם זקוקים לאיסוף, מרכוז, התבוננות פנימה… הצורך להכיר מחדש את הגבולות שלה ולהחזיר לעצמה איזון וקבלה עצמית של האישה החדשה שנולדה יחד עם התינוק.
הטקס כולל מפגש איתי ועוד אישה, או נשים אהובות לליבך, שיקחו חלק במסע. ועם חברה/ אמא/סבתא/ בן זוג שיהיו פנויים לתינוק.
יהיה זמן להכיר, לדבר על הלידה, על הצורך הרגעי שעולה, נעשה ״טקס״ באווירה נעימה בו "נאסוף" את היולדת, נעטוף אותה בצעיפים ונאפשר לה זמן שקט עם עצמה למנוחה שלמה והתבוננות.
זהו מסע עם משמעות פיזית ונפשית, מתנה נפלאה לכל יולדת!

מחיר לטקס: 350 שח

מיקה קובל דולה טקס סגירת עצמות

 

המלצה 🙂 טקס סגירת עצמות

זה מה שקורה שפוגשים אנשים כלבבך.
חברת נפש שנוסעת איתך לקצה העולם לעשות טקס מעבר שלב מקסיקני כפרי שנקרא סגירת עצמות. פוגשת אתכם דולה ומדריכת לידה עם נפש ענקית שיודעת להקשיב ולהכיל. מדברות על הכל. ואז הטקס. עוטפים אותי בשבעה צעיפים ענקיים מכף רגל ועד ראש. מחבקים את גופי ואת נפשי, מרעיפים חמלה. משאירים בתוך העולם החמים הזה, עם המוזיקה הרכה, ואני שוקעת לתוך הרגשת מוגנות טוטאלית, ורק המוזיקה חודרת אותי, עוברת דרכי, מחממת את עצמותיי נכרכת סביב הנפש.
תודה לעולם על אנשים שיודעים לחבק אותך מבפנים.

סשה קוריצקי בקמן